Стоматит — найпоширеніша хвороба ротової порожнини, що може бути діагностована у людей будь-якого віку. Вона розвивається самостійно або на фоні вірусних чи бактеріальних інфекцій. Перебіг захворювання супроводжується виникненням болючих виразок на слизовій оболонці щік, під язиком, на губах, яснах і твердому піднебінні.
Самостійно діагностувати стоматит у дітей набагато складніше, ніж у дорослих. «Червоні прапорці», на які слід звернути увагу:
На фото в інтернеті можна побачити, як виглядає стоматит у роті. Втім, батькам, що не мають медичної освіти, не варто намагатися здійснювати лікування стоматиту у дітей самостійно: таке рішення може бути неефективним і навіть небезпечним.
Часто стоматит провокується відразу декількома причинами, серед яких:
У деяких випадках стоматит є ускладненням таких хвороб:
Діти хворіють на стоматит набагато частіше, ніж дорослі. Це зумовлено особливостями роботи імунної системи, що не може впоратися з деякими бактеріальними та вірусними інфекціями.
Заповніть форму онлайн запису і очікуйте на дзвінок адміністратора
Є кілька характерних ознак, що допомагають діагностувати стоматит у дорослих і дітей ще до звернення до лікаря:
Симптоми захворювання варіюються залежно від його типу. Наприклад, у разі наявності бактеріального стоматиту в ротовій порожнині з’являється гнійний висип, що змінюється на виразки. Грибкове захворювання починається з появи білого густого нальоту на слизовій оболонці рота та язиці. До речі, стоматит у немовлят найчастіше має саме грибкове походження.
Щоб правильно вибрати ліки від стоматиту, слід обов’язково звернутися до лікаря, котрий зможе здійснити правильну діагностику. Розрізняють наступні види патології:
За наявності будь-яких симптомів стоматиту варто якомога швидше звернутися до стоматолога. Первинний огляд передбачає такі етапи:
На схему терапії впливає тип захворювання. Наприклад, кандидозний стоматит лікується антигрибковими засобами, вірусний та герпетичний — противірусними препаратами, бактеріальний — антибіотиками. Зазвичай призначаються засоби від стоматиту місцевої дії — спреї та мазі. Вдома також можна додатково робити полоскання.
Під час лікування важливо стежити за харчуванням — не вживати кислої, гострої та твердої їжі, що може додатково травмувати слизові. Також варто відмовитися від алкоголю і паління.
Не варто самостійно шукати інформацію про те, чим лікувати стоматит у домашніх умовах. Коректне призначення медичних препаратів може зробити лише лікар.
Щоб мінімізувати ризик виникнення захворювання, необхідно:
Якщо уникнути хвороби не вдалося, і у вас або вашої дитини з’явився стоматит, лікування потрібно розпочати якомога швидше. Радимо звернутися у стоматологію в Одесі Phil Dent, де ви обов’язково отримаєте необхідну допомогу. Правильна постановка діагнозу і грамотна терапія дозволяє швидко забути про хворобу і повернутися до звичного ритму життя.
Заявка на огляд стоматолога
Всі співробітники стоматологічної клініки є ліцензованими спеціалістами.
Записатись на прийом