Одеса, вул. Тополева, 22
ПН - ПТ: 9:00 - 17:00 (по запису)

Протипоказання для імплантації зубів

Сучасні методики та інновації дозволяють встановлювати зубні імпланти без найменших ускладнень і негативних наслідків. Це підтверджують і дані статистики: згідно з ними, приживаність титанового «кореня», що знаходиться під коронкою, становить близько 95–98%. Але імплантація — серйозна процедура, що потребує від лікаря-стоматолога досвіду, знань і сумлінності. Перед початком роботи фахівець має ретельно вивчити особливості стану здоров'я пацієнта. Про те, які протипоказання до імплантації зубів можуть стати перешкодою для отримання успішного результату, поговоримо у цій статті.


Протипоказання для імплантації зубів Одеса


Види протипоказань до імплантації зубів в Одесі


Оскільки імплантація — це насамперед хірургічна операція, вона завжди здійснюється з використанням анестезії та має певні ризики. Обстеження пацієнта може не обмежуватися стінами стоматологічної клініки, оскільки в деяких випадках призначається консультація кардіолога, ендокринолога чи отоларинголога.

Записатись на прийом

Заповніть форму онлайн запису і очікуйте на дзвінок адміністратора

Протипоказання до встановлення імплантів розділяють на такі категорії:

  • тимчасові — після усунення впливу того чи іншого фактору процедура може виконуватись;
  • відносні — у разі виявлення ризиків пацієнтові слід виконати низку рекомендацій фахівця. Лікар може порадити пролікувати карієс або запальний процес у яснах, почекати певний час після завершення хімієтерапії тощо;
  • абсолютні — серйозні та остаточні перешкоди для застосування цього методу відновлення зуба.

Тимчасові протипоказання для імплантації в Одесі

  • інфекційні захворювання;
  • проходження пацієнтом курсу реабілітації після операції або тяжкого захворювання, хіміє- чи радіопроменевої терапії;
  • період вагітності чи лактації;
  • вік до 18 років (оскільки щелепа ще сформована не повністю).

Також до тимчасових перешкод для зубної імплантації можна віднести куріння, залежність від алкоголю чи наркотичних речовин. У цьому разі пацієнтові рекомендується відмовитися від цих згубних звичок і попередньо пройти курс лікування.

Відносні протипоказання до встановлення імплантатів

У разі наявності деяких патологій або станів відновлення зуба шляхом імплантації може призводити до ускладнень, а реабілітаційний період займатиме більше часу. До таких відносних протипоказань належать:

  • деякі стоматологічні захворювання (пародонтит, гінгівіт, карієс, кандидоз). Наявність патологічних мікроорганізмів і запалень суттєво підвищує ризик інфекційного ускладнення після виконання імплантації;
  • патологічний прикус. Підвищене навантаження на встановлений імплант може стати причиною його зміщення і навіть відторгнення;
  • недостатній обсяг кісткової тканини в області встановлення імплантату. У разі виявлення цього стану необхідно виконати операцію нарощування (поповнення дефіциту) кісткової тканини. Після успішного синус-ліфтингу та періоду реабілітації імплант може встановлюватися;
  • атрофія або дефіцит альвеолярного відростка (зона кісткової тканини на щелепі, в яку імплантується титановий «корінь»). Виправлення цієї вади здійснюється шляхом виконання кісткової пластики;
  • бруксизм, що провокує виникнення мимовільного скреготу зубів через підвищений тонус жувальних м'язів у нічний час. Така механічна дія може спричинити відторгнення встановленого в ясна титанового стрижня;
  • цукровий діабет. За можливості ефективної довгострокової стабілізації показників глюкози в крові операція може виконуватися, але рішення про її можливість приймається лікарем;
  • алергічні реакції на матеріали для встановлення або виготовлення імпланту, препарати для знеболювання. У цьому разі пацієнтові пропонуються інші місцеві анестетики або засоби для загального наркозу.

За наявності таких ризиків рішення про можливість імплантації приймається лікарем персонально для кожного пацієнта.

Абсолютні протипоказання до встановлення імплантатів в Одесі

Коли не можна ставити зубний імплант ОдесаКоли не можна проводити імплантацію зубів? До абсолютних протипоказань належать:

  • передракові стани та злоякісні пухлини;
  • імунодефіцитні стани (наприклад, ВІЛ). У разі зниження функції імунної системи можуть виникати важкі інфекційні ускладнення;
  • тяжкі патології системи згортання крові. Ці стани призводять до високого ризику кровотечі під час імплантації;
  • ускладнений неконтрольований цукровий діабет, що прогресує;
  • тяжкі порушення серцевого ритму, серцева недостатність, присутність кардіостимулятора тощо;
  • деякі психічні хвороби.

Протипоказання до імплантації у разі наявності хронічних захворюван


У разі виявлення у пацієнта хронічного соматичного захворювання лікар ретельно зважує доцільність застосування такого способу відновлення зуба. Ця обережність необхідна для запобігання відторгненню імпланта.

Імплантація зубів при цукровому діабеті в Одесі

Якщо пацієнт страждає на діабет, що стабільно контролюється цукрознижувальними засобами та перебігає без ускладнень, то в багатьох випадках імплантація може виконуватися. Такому хворому перед візитом до імплантолога необхідно відвідати ендокринолога і провести низку лабораторних досліджень. Після ретельного аналізу результатів обстеження стоматолог ухвалить рішення щодо можливості встановлення імпланта або порекомендує інший спосіб відновлення зуба.

У разі неконтрольованої гіперглікемії або за наявності діабетичних ускладнень виконання імплантації стає неможливим. Крім цього, такі наслідки діабету як хронічна ниркова недостатність або патології судин і серця також є абсолютними протипоказаннями для імплантації зубів.

Імплантація зубів при патології серцево-судинної системи

Якщо у пацієнта є легкі захворювання серця і судин, що добре піддаються терапії, то рішення лікаря-стоматолога про можливість зубної імплантації приймається після стабілізації стану хворого. Якщо терапія допомогла нівелювати ці супутні патології (наприклад, неконтрольовану артеріальну гіпертензію), встановлення імпланту зазвичай виконується без ускладнень.
Абсолютними протипоказаннями для проведення цієї стоматологічної операції є серцева недостатність, наявність кардіостимулятора, небезпечні та важкі аритмії.

Імплантація зубів при хронічному гаймориті

Це захворювання провокується патогенними мікроорганізмами, що потрапляють у гайморову пазуху. Встановлення імплантів (особливо базальних) нерідко здійснюється у безпосередній близькості від пазух носа. Саме тому ризик поширення інфекції на тканини, що знаходяться поряд з титановим «коренем», надзвичайно високий, а його недооцінка може призвести до відторгнення імпланту або інших ускладнень. Нівелювати проблему допоможе лише консультація отоларинголога і ретельне лікування хронічного гаймориту. Після цього стоматолог приймає рішення щодо можливості зубної імплантації.

Імплантація зубів при вірусному гепатиті

Важливо враховувати два основні моменти:

  1. Інфікування гепатитом B та С відбувається через кров, і тому імплантолог має знати про присутність цих захворювань у пацієнта для запобігання ризиків зараження під час втручання. Хворий обов'язково має попередити лікаря про наявність цих інфекцій.
  2. Друга проблема пов'язана з дисфункцією імунної системи пацієнта і підвищеним ризиком кровотечі під час операції. Гепатити провокують ураження тканин печінки та підвищують ризик негативних наслідків. Саме тому рішення про доцільність операції приймається після оцінки результатів аналізів крові та УЗД.

У будь-якому разі імплантація при різних захворюваннях виконується після всебічного обстеження і ретельного аналізу всіх «за» та «проти».

Звертаючись в стоматологію в Одесі у Phil Dent, ви можете розраховувати на максимально уважне та професійне ставлення до кожного, навіть найскладнішого, клінічного випадку. Наші спеціалісти виконають ефективну і безпечну імплантацію, виключивши всі можливі протипоказання та ризики.

 

Заявка на огляд стоматолога

Всі співробітники стоматологічної клініки є ліцензованими спеціалістами.

Записатись на прийом