У сучасній стоматології давно не існує болючих операцій для пацієнта завдяки знеболюючих препаратів. Тому видалення зуба або зубів мудрості не повинно лякати через те, що може бути боляче. У досвідчених руках стоматолога боляче не буде ні в якому разі. Однак залишається питання доцільності. Чи доцільно видаляти зуби мудрості і чи варто? Навіть якщо допомагає лікування карієсу зубів, далеко не завжди після цього зуби мудрості набувають лише позитивні якості. Навпаки, незважаючи на відсутність карієсу, вони болять, коли зростають. Вони крихкі і легко руйнуються, часом навіть з'являються вже зруйнованими, через що в зуб легко потрапляє інфекція, яку можна не помітити. Тільки коли починає боліти вся щелепа, якщо не голова, зрозуміло, що інфекція таки проникла в зуб мудрості.
Зуби мудрості можуть заважати широко відкривати рот. Крім того, лікування пародонтозу (запалення ясен) та інших небезпечних захворювань повинно відбуватися без перешкод, а зуби мудрості часто є перешкодою, заважаючи широко відкрити рот, на вимогу стоматолога, затуляючи собою вид в потрібній частині ротової порожнини і так далі.
Часом також зуб мудрості руйнує зуб, що стоїть попереду, і тоді доводиться вибирати, який з них цінніше. Зрозуміло, зуб мудрості багато в чому поступається звичайному, і тому видаляють його. При цьому розкидатися зубами також не слід. Перш ніж прийняти рішення, видаляти чи ні, варто уважно вислухати рекомендації фахівця, порадитися. І тоді рішення буде єдиним вірним.
Живіть без зубного болю!