Стоматологія як галузь медицини остаточно сформувалася тільки до середини 20 століття. Істотно змінився сам підхід до лікування зубів. Аж до 18 століття зуболікарська практика не мала ніякого відношення до медичної практики. Це була екстрена допомога при зубних болях, і виражалася вона в найпростішому видаленні зуба. Немає зуба - немає проблеми! Ні про яке науковому методі і медичній практиці при такому підході не могло бути й мови, тим більше що цю саму «екстрену допомогу» надавали люди, дуже далекі від медицини - банщики, цирульники і навіть ремісники зі столярними інструментами.
Сьогодні протезування зубів здійснюється за допомогою різних методик. Без професійного ради, звичайно, тут не обійтися. Тільки фахівець зможе допомогти підібрати найбільш оптимальний варіант, сказати про плюси і мінуси кожного з них. А вони, безсумнівно, є. Більш того, є і особисті протипоказання у кожного пацієнта, і це потрібно враховувати в першу чергу.
Отже, протезування зубів може бути знімним і незнімним. У число методик незнімного протезування входить імплантація зубів, ціни на яку вище, ніж на інші види.
Одним з традиційних методів є протезування на мостах. Його як і раніше рекомендують багато лікарі-стоматологи, які не володіють технологією імплантації зубів. Вагомим аргументом для пацієнтів залишається те, що на це протезування зубів ціни значно доступнішими, ніж на імплантацію. Однак ніякої міст не зможе повноцінно компенсувати втрачений зуб. До того ж це не є остаточним вирішенням проблеми. А імплантація зубів дозволяє не просто замістити втрачений зуб, але повноцінно відновити його природний зовнішній вигляд і 100% функціональність.
При цьому в світовій стоматології щорічно встановлюються мільйони імплантатів. У розвинених країнах саме імплантація є пріоритетним рішенням проблеми відсутності зубів. Більш того, в США дантист просто зобов'язаний запропонувати пацієнтові установку імплантату в якості вирішення проблеми відсутності зубів, інакше він ризикує втратити ліцензії.
Спробуємо порівняти ці дві процедури, щоб кожен міг вирішити, яку з них він для себе вибере в разі потреби. При протезуванні на мостах потрібно обробляти сусідні зуби. Імплантація передбачає установку імплантату без пошкодження сусідніх тканин. За допомогою мостовидного протеза можна замінити не більше двох-трьох зубів, а імплантати встановлюються практично в будь-якій кількості. Імплантат витримує ту ж навантаження, що і натуральний зуб, а мостовидний протез навантажує тільки сусідні зуби. При цьому вони несуть подвійне навантаження, а перевантажені зуби схильні до руйнування, що призводить і до їх втрати.
Чималу роль відіграє і естетична сторона. «Навісна» зуб мостоподібного протеза ніколи не буде виглядати, як справжній. А імплантат абсолютно ідентичний натуральному зубу, в зубному ряду його не завжди зможе виявити навіть фахівець. Але і це ще не все. Мостовідний протез в силу особливостей вимагає виняткової ретельності в гігієні порожнини рота. А імплантати зручні, гігієнічні і прості в догляді. Нарешті, у мостовидного протеза максимальний термін служби 10 років. Ефективність і надійність імплантату доведена багаторічними дослідженнями в цій галузі. Це дозволяють з упевненістю сказати, що він буде служити пацієнту всю його життя. Коментарі, як кажуть, зайві.
Але, незважаючи на явні переваги зубних імплантів, не можна поки повністю виключати з ортопедичної практики більш традиційні зубні протези. І головна причина - це серйозні протипоказання, пов'язані зі здоров'ям пацієнта. Тому якщо фахівець-ортопед рекомендує інший спосіб протезування, а не імплантацію, це ще не привід звинувачувати його в недостатній кваліфікації.
Заповніть форму онлайн запису і очікуйте на дзвінок адміністратора
Заявка на огляд стоматолога
Всі співробітники стоматологічної клініки є ліцензованими спеціалістами.
Записатись на прийом