Одеса, вул. Тополева, 22
ПН - ПТ: 9:00 - 17:00 (по запису)

Міфи про зубні імпланти

За відсутності протипоказань імплантація вважається максимально ефективним, довговічним і естетичним способом відновлення цілісності зубного ряду. Однак деякі люди досі побоюються встановлення імплантів через невірне уявлення про цю методику відновлення втрачених зубів. Лікарям-стоматологам досить часто доводиться розвінчувати міфи про зубні імпланти, пов'язані з неперевіреними страхами та чутками, що не мають жодного наукового обґрунтування. 


міфи про зубні імпланти


Розглянувши найпоширеніші з них, ви зможете прийняти правильне рішення і позбавитеся зайвих хвилювань.

Записатись на прийом

Заповніть форму онлайн запису і очікуйте на дзвінок адміністратора

Міф 1: Імплантація зубів — це боляче

Цей міф про імплантацію зубів виникає через страх, що змушує деяких людей оминати стоматологічну клініку, і не має нічого спільного з реальністю. Насправді встановлення імплантів є такою самою безболісною процедурою, як і звичайне лікування карієсу.

Місцеві анестетики та засоби для загального наркозу або седації повністю усувають больові відчуття під час встановлення штифта з титану, нарощування кісткової маси та інших маніпуляцій. Вони не спричиняють у пацієнта навіть дискомфорту. Як правило, місцева анестезія застосовується в разі встановлення одного імпланту, а за необхідності відновлення більшої кількості зубних одиниць рекомендується загальний наркоз.

Вибір методу знеболення завжди визначається персонально і залежить не тільки від кількості штифтів, що імплантуються, але і від загального стану здоров'я пацієнта, його сприйнятливості до болю і психологічного настрою.

міфи про імплантацію зубів

До речі, в кістці, в яку вживлюється імплантат, немає нервових закінчень. Цей анатомічний факт повністю виключає виникнення больових відчуттів. Деякий дискомфорт у місці встановлення імпланту може з'являтися тільки одразу після процедури під час жування. Цю проблему розв'язує призначення анальгетиків, а за кілька днів неприємні відчуття повністю зникають.

Міф 2: Імплантація зубів - це дуже дорого

Один з найпоширеніших міфів. Дійсно, у минулому процедура вважалася дорогою: далеко не кожна людина могла знайти кошти для встановлення імпланту. Однак через роки ця інновація стала популярнішою, а на ринку з'явилися моделі, доступні багатьом.

Зараз ціна якісного імпланту не набагато вища за вартість мостових різновидів зубних протезів. Крім цього, імплантація раціональніша у багатьох випадках і має незаперечні переваги. Новий зуб служитиме вам усе життя, виглядатиме максимально натурально та естетично. До того ж під час його встановлення не виникає потреби в пошкодженні (відпилюванні тощо) сусідніх різців або молярів. Вживлення титанового штифта суттєво не впливає на стан кісткової тканини та не провокує ускладнень у майбутньому. Навпаки, наявність усіх зубів і коренів покращує стабільність кістки щелепи.

Міф 3: Імплант часто не приживається

Виготовлені за сучасними технологіями зубні імпланти створюються з титану, що широко застосовується в медицині та відмінно сумісний з організмом людини. Цей факт суттєво нівелює ризики реакції відторгнення.

Перед прийняттям рішення про імплантацію відповідальний лікар виключає можливі відносні, тимчасові та абсолютні протипоказання, що підвищують ймовірність ситуації, коли імплантат не приживається або його встановлення призводить до ускладнень. Такий всебічний та пильний підхід допомагає досягати очікуваного результату в 95–98% випадків.

Міф 4: Імпланти заважають і створюють дискомфорт

Такий міф з'явився через неправильне уявлення про цей метод сучасної стоматології. Насправді наявність імпланта не призводить до дискомфорту в роті, а нові зуби не сприймаються як сторонній предмет. Водночас людина не відчуває незручності під час жування, у неї не змінюється дикція, а необхідність радикально змінювати звичне щоденне меню відсутня. Спеціальний догляд за імплантами також не потрібен: вони чистяться звичайними зубними пастами та щітками.

Міф 5: Імпланти недовговічні

Для розвінчування цього міфу необхідно отримати правильне уявлення про техніку вживлення штучного кореня в кісткову тканину та якість матеріалів, з яких виготовляється така зубна одиниця.

Під час приживлення імплант обростає кістковою тканиною, а мікропори, що знаходяться в ньому, дозволяють штифту фіксуватися ще надійніше. Згодом він утримуватиметься в кістці щелепи так само, як і природний зуб. Титановий штифт служитиме десятки років і не змінить своїх властивостей та характеристик.

Коронка, що фіксується на титановому «корені», закріплюється дуже надійно, і ймовірність її від'єднання вкрай мала. Крім цього, вона виготовляється з надійних матеріалів (діоксиду цирконію, кераміки, металокераміки), що за своєю міцністю і довговічністю перевершують зубну емаль.

Єдиними факторами, що сприяють пошкодженню імплантатів, можуть стати травми та недостатня гігієна ротової порожнини. Саме тому лікарі-стоматологи після проведення процедури рекомендують запобігати механічним ушкодженням, регулярно чистити зуби, 2 рази на рік записуватися на профілактичні огляди та виконувати професійне чищення зубів від зубного нальоту і каменю.

Міф 6: В Україні не вміють робити якісну імплантацію зубів

міфи та правда про імплантацію зубівІмплантація зубів у нашій країні — одна з найпопулярніших процедур, що має попит впродовж багатьох років. Українські імплантологи давно вивчили всі тонкощі методу не лише на практиці, а й завдяки регулярному проходженню курсів у провідних стоматологічних центрах світу. У наших клініках пропонуються найякісніші моделі імплантів, що активно використовуються за кордоном. Сьогодні встановлювати імпланти в Україні цілком безпечно, головне — звернутися до досвідченого лікаря.

Імплантація в стоматології Phil Dent

Якщо вас цікавить якісна імплантація зубів в Одесі, завітайте у Phil Dent. Лікарі, що працюють у нас, проходили навчання у провідних світових центрах, завжди суворо дотримуються всіх пунктів протоколу, мають великий досвід роботи у сфері імплантології та постійно застосовують на практиці інновації цієї галузі. Ви ще боїтеся імплантації або маєте питання? Звернення до наших фахівців стоматології в Одесі Phil Dent допоможе вам отримати необхідні відповіді, позбутися страхів і суттєво покращити якість життя.

Заявка на огляд стоматолога

Всі співробітники стоматологічної клініки є ліцензованими спеціалістами.

Записатись на прийом